صفحه اصلی / موارد دیگر مرتبط قناری / تاریکی سالن قناری و آموزش تداعی فصل برای قناری ها

تاریکی سالن قناری و آموزش تداعی فصل برای قناری ها

تاریکی سالن قناری: چرا سالن ها را تاریک کنیم و دلیل تاریکی سالن چیست؟ در جواب این سوال باید گفت پرورش دهندگان بعد از فصل تولکی برای تداعی فصل برای قناری ها این کار را انجام می دهند تا قناری احساس کند وارد فصل زمستان شده است. در واقع ما فصل زمستان را زودتر از موعد تداعی میکنیم تا زمان جوجه کشی را از بهار به برج ۹ تا ۱۰ منتقل کنیم.

تاریکی سالن قناری

شرایط تاریکی سالن:

اگر طی این روزها افت دما چند درجه ای داشتید میتوانید تاریکی را انجام دهید. مثلا اگر دما ۳۵ درجه بوده و دمای کنونی ۳۰ درجه می باشد اقدامات تاریکی را میتوان شروع کرد. برای اینکار با پنجره های سالن شروع میکنیم. تمام پنجره ها ی سالن رو در نظر گرفته و به چهار قسمت تقسیم کنید. یعنی هر هفته یک قسمت از پنجره را با روزنامه یا مقوا یا پرده بپوشانید.هفته دوم قسمت دوم پنجره پوشیده و هفته سوم قسمت سوم پنجره پوشانده میشود و در اخر هفته چهارم نصف پنجره پوشیده خواهد شد و نصف دیگر برای ورود نور باز خواهند ماند تا پرنده ها بتوانند آب و دون رو ببیند و تغذیه کنن.

 

تاریکی سالن قناری:

تاریکی باید به این صورت انجام شود و لامپ و چراغی روشن نباشد.اگر سالن داخل زیرزمین است و هیچ پنجره ای ندارید یک لامپ LED هشت تا ده وات روشن نمایید( دقیقا بر حسب ساعت روشنایی و تاریک شدن فصل زمستان لامپ خاموش و روشن شود) . پرنده هایی هم که در حال پرسازی هستند مشکلی ایجاد نخواهد شد تغذیه ها سرشار از کلسیم فراموش نشود و توجه فرمایید میزان و اندازه تغذیه باید کمتر باشددر واقع تغدیه سبک باشد. مثلا برای هر پرنده به جای ۲ گرم تخم مرغ ۱ گرم در نظر گرفته شود.دوستانی ک سنتی کار میکنند میتوانند در اتاقی که قفس پرنده قرار داره این موارد بالا را پیاده سازی کنند تا پرنده فکر کنه وارد فصل زمستان میشود. برای سرمادهی و کاهش دما هم باز برای دوستانی ک سنتی کار میکنند راه و چاه هست که به وقتش مطلب خواهم گذاشت.

 

نویسنده مقاله: فرهاد روحی (ghanaribaz.ir)

شاپ برد

این مطالب را نیز ببینید!

صدای قناری گلاستر | آواز زیبای قناری گلاستر نر مست

صدای قناری گلاستر | آواز زیبای قناری گلاستر نر مست صدای قناری گلاستر را برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام قناری باز
کلیک کنید