صفحه اصلی / بیماری ها و بهداشت / بلند شدن نوک قناری نشانه چیست؟ (توضیح و درمان کامل)

بلند شدن نوک قناری نشانه چیست؟ (توضیح و درمان کامل)

بلند شدن نوک قناری نشانه چیست؟ (توضیح و درمان کامل)

بلند شدن نوک قناری نشانه چیست؟ شاید شما هم تعداد زیادی قناری پرورش میدهید یا اینکه تعداد کمی قناری در خانه خود نگهداری میکنید و به صورت اتفاقی با رشد بی رویه نوک قناری خود روبرو شده اید.در بسیاری از موارد شاید با کوتاه کردن این مشکل حل گردد و طبیعی بوده ولی زمانی که مشکوک به عوامل انگلی و مشکل کمبود کلسیم باشد بحث جدایی پش رو دارید.زمانی که پرنده مشکوک به عوامل انگلی باشد و یا کمبود کلسیم باشد خواهیم دید که با کوتاه کردن نوک مجدد در عرض یک ماه دوباره نوک رشد زیادی داشته و قناری از لحاظ تغذیه با مشکلاتی روبرو میشود.

بلند شدن نوک قناری نشانه چیست؟

معمولا نوک بالایی رشد کرده و باعث مشکلات دان خوردن خواهد شد.زمانی که پرنده نوک آن رشد زیادی دارد و همچنین فضله آنها گچی و سفید است میتوان به بیماری انگلی مشکوک شد.در غیر اینصورت پرنده دچار کمبود کلسیم در بدن خود می باشد.برای درمان از ضدانگل استفاده باید نمود که ما نیز از سولفادیازین استفاده میکنیم که این دارو از داروخونه دامپزشکی باید تهیه گردد.به مدت سه روز ۱ قطره در جا آبی کافیست.توجه فرمایید هر روز وقتی دارو را به آب اضافه میکنید پس از ۸ ساعت آب و دارو را خالی کرده و آب تازه اضافه کنید.زمان استفاده از دارو پیشنهاد میشود سبزیجات ؛ تخم مرغ را از تغذیه حذف و از بادام و بلال یا سیب زمینی استفاده نمایید.

راه درمان بلند شدن نوک قناری :

کوتاه کرد نوک با ناخن گیر

به مدت ۳ روز استفاده از ضد انگل سولفادیازین (1قطره)

تغذیه بادام و سیب زمینی و بلال استفاده شود

حذف سبزیجات و میوه و تخم مرغی هنگام استفاده از دارو

نویسنده مقاله: فرهاد روحی (ghanaribaz.ir)

شاپ برد

این مطالب را نیز ببینید!

برنامه پاکسازی و انگل زدایی

برنامه پاکسازی و انگل زدایی قبل از جفت قناری ها بصورت کامل

برنامه پاکسازی و انگل زدایی قناری ها : پاکسازی و انگل زدایی مبحث مهم در …

۴ دیدگاه‌ها

  1. سیدسجادموسوی

    سلام قناری تربیت شده ای دارم اخیر پایه چپ قناری انگشتها رو جم میکنه و نمیتونه رو پاش بمونه یعنی همیشه انگشت ها جم میکنه و روی چوب به سختی میمونه علت و راه درمان لطفاسپاس

  2. علی بریمانی

    با درود
    ماده قناری من هم الان یک ماهی است نوک بالاش خیلی بزرگ شده و بیشتر شبیه طوطی شده. خیلی حیوون خوبیه و الان هم زمان جفت زنی. به نظر شما بهترین راهکار چیه و اینکه چطور با ناخن گیر کوتاهش کنم؟ نکنه حیوون اذیت شه یا دردش بیاد؟

    • سلامبا ناخن گیر اضافشو بچینید کار سختی نیس فقط ب انذازه ای کوتاه کنید که با نوک پایین برابر باشه. اگ کوتاه نشه تغذیه براش سخت میشه.کف دریا هم همیشه داخل قفس باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام قناری باز
کلیک کنید